2:09 pm - Salı Eylül 1, 8618

Windows 7 açılışında işletim sistemleri listesini kapatma

Windows 7 bilgisayarıma kısa bir süre önce, ihtiyaçtan dolayı Windows XP kurdum. ( C diski windows7, D diski Windows XP şeklinde) Daha sonra Windows XP’yi kaldırdım. Ancak bilgisayar her açılışında işletim sistemi seçmem gerektiğine dair liste gösteriyor. E haliyle verdiğimiz tepki “ La işletim sistemi yok ki seçeyim? “ oldu.

Neyse hemen seri olarak 2 diski biçimlendirip denedim, durum aynı. Sinir krizi geçirirken şu işlemi buldum ve sorunu çözdüm.

Bilgisayarım (sağ tuş) > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar ‘a tıklayıp, “işletim sistemleri listesini gösterme süresi” yazan kısmın tikini yani işaretini kaldırıp, Tamam’lıyıp kapatıyoruz.

windows 7 Windows 7 açılışında işletim sistemleri listesini kapatma

İşte tamamen sorun bundan ibaret. 

.
Kategori: Haberler

4 Yorum to “Windows 7 açılışında işletim sistemleri listesini kapatma”

 1. Serdar
  Oca 20, 2012 at 08:38 #

  Kafaları yemiştim. Bilgisayarı açtığım da boyle bir hata verdi. Sayenizde buldum tesekkurler.

 2. Mahmut
  Oca 8, 2012 at 09:33 #

  Arkadaşlar deneyin gerçekten faydası oluyor. Win7 çok kasıyor pc yi bu nedenle her uygulamayı açılışta çalıştırdınız mı işkence gibi geliyor açılışta insana. Faydalı yazı için teşekkürler…

 3. Ara 29, 2011 at 17:47 #

  Bu sorun ne illet bir şeymiş ama çözümü de o kadar basit miş 4 gündür uğraşıyorum allah senden razı olsun .

 4. Hasan
  Kas 12, 2011 at 08:27 #

  Merhaba, dediğiniz şekilde bende aynı sorunu yaşadım. Öncelikle üst üste işletim sistemi kurdum ve sildiğimde siyah ekranda işletim sistemi seçmem çıktı. Tüm hardisklere format attım. Yine olmadı. Çözüm böyleymiş teşekkür ederim.

Bu yazıya yorum yapın