Vodafone Faturalı Hat Nasıl Açtırabilirim?

Malumunuz kanun, yasalar sayesinde hayat düzeyimiz oldukça refaha (!) kavuşurken, telefonumlarımız da kontörden TL’ye geçti. Faturasız hatlar da faturalı hatlar gibi TL sistemi ile çalışır oldu. Bugün size sıfırdan bir faturalı hat açtırma konusunu anlatacağım. Nitekim kendi tecrübem.

Öncelikle yanınızda kesinlikle bulunması gereken şey Nüfus cüzdanı ve İkametgah Belgesi. Nüfus Cüzdanı zaten hep yanımızda olan birşey. İkamet belgesi için ise Muhtarlık veya Nüfus Müdürlüğüne gitmeniz yeterli. En son muhtarlıkta kağıdı almak için 3-5 TL çorba istediğini biliyorum. O yüzden Nüfus Müdürlüğüne gitmeniz hem sizin için bir değişiklik olacak ek olarakta ikametgah belgesini almış olacaksınız.

İkametgah ve Nüfus cüzdanınız yanınızdaysa gönlünüz rahat ve mutluluklar içerisinde Vodafone bayii’ye doğru yürüyebilirsiniz. Size hayran bakışlarla aklınızı başınızdan almak isteyen bayanlar hemen üzerinize dükkan sahibi edasıyla atlayacaktır.

Belgelerinizi verdikten sonra bayan, işlemlerinizi yapmaya başlayacak. Bu sırada sıfır hat aldığınız için numaranızı kendinizi seçebilirsiniz. Çünkü havuz sistemi var. Yani istediğiniz numarayı yazdırıp, doğrulattığınız da boş ise alabiliyorsunuz yani. Vodafone ise 543 500 10 20 gibi numaralar alabilirsiniz. Tabii bu kadar jenerik bir numarayı alabilmek imkansız gibi birşey.

Numaranızı aldıktan sonra karşınızdaki o tatlı bayan, sizden bi tarife seçmenizi isteyecek.

Ben Genç Avantaj seçtim tarife şöyle:

Aylık 25 TL ödeyerek her yöne 500 dakika ve 5000 sms hakkında sahip oluyorsunuz ve bir ay boyunca çılgınlar gibi kullanabiliyorsunuz.  

Şimdi sonuç olarak faturalı hattımızı açtırdık. Ancak hattı açtırdığımız için para ödememiz gerekiyor. Vodafone’da bu parayı 12 taksite bölmüş. Tarife + 5 TL şeklinde. Yani yukarıda belirttiğim gibi 25+5 = 30 TL olarak fatura gelecek.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey hattınızın bilgisayara girilerek onay verilmesi. Gün içerisinde hemen kaydı yapıyorlar. Akşamına açılır. Bundan başka birşey yok.

Evinize giderken telefonu açıp ” sim kaydı başarısız ” yazısına bakabilirsinz.

Genç Avantaj tarifisinde kalan konuşma sürenizi ve sms’inize bakmak için *456#1116# yazıp ara tuşuna basın.

9 Responses to “Vodafone Faturalı Hat Nasıl Açtırabilirim?”
 1. cigdem Eyl 28, 2015
 2. sevgi Şub 8, 2013
 3. erdogan Oca 25, 2013
 4. ebubekir Eki 21, 2012
 5. Zeynep Eyl 27, 2012
 6. Durmuş Ali Kas 16, 2011
 7. Şeyda Ağu 10, 2011
  • corleone May 28, 2012
   • Ahmet Ağu 7, 2012

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir