vodafone-faturali

Vodafone Faturalı Hat Nasıl Açtırabilirim?

Malumunuz kanun, yasalar sayesinde hayat düzeyimiz oldukça refaha (!) kavuşurken, telefonumlarımız da kontörden TL’ye geçti. Faturasız hatlar da faturalı hatlar gibi TL sistemi ile çalışır oldu. Bugün size sıfırdan bir faturalı hat açtırma konusunu anlatacağım. Nitekim kendi tecrübem.

Öncelikle yanınızda kesinlikle bulunması gereken şey Nüfus cüzdanı ve İkametgah Belgesi. Nüfus Cüzdanı zaten hep yanımızda olan birşey. İkamet belgesi için ise Muhtarlık veya Nüfus Müdürlüğüne gitmeniz yeterli. En son muhtarlıkta kağıdı almak için 3-5 TL çorba istediğini biliyorum. O yüzden Nüfus Müdürlüğüne gitmeniz hem sizin için bir değişiklik olacak ek olarakta ikametgah belgesini almış olacaksınız.

İkametgah ve Nüfus cüzdanınız yanınızdaysa gönlünüz rahat ve mutluluklar içerisinde Vodafone bayii’ye doğru yürüyebilirsiniz. Size hayran bakışlarla aklınızı başınızdan almak isteyen bayanlar hemen üzerinize dükkan sahibi edasıyla atlayacaktır.

Belgelerinizi verdikten sonra bayan, işlemlerinizi yapmaya başlayacak. Bu sırada sıfır hat aldığınız için numaranızı kendinizi seçebilirsiniz. Çünkü havuz sistemi var. Yani istediğiniz numarayı yazdırıp, doğrulattığınız da boş ise alabiliyorsunuz yani. Vodafone ise 543 500 10 20 gibi numaralar alabilirsiniz. Tabii bu kadar jenerik bir numarayı alabilmek imkansız gibi birşey.

Numaranızı aldıktan sonra karşınızdaki o tatlı bayan, sizden bi tarife seçmenizi isteyecek.

Ben Genç Avantaj seçtim tarife şöyle:

Aylık 25 TL ödeyerek her yöne 500 dakika ve 5000 sms hakkında sahip oluyorsunuz ve bir ay boyunca çılgınlar gibi kullanabiliyorsunuz.  

Şimdi sonuç olarak faturalı hattımızı açtırdık. Ancak hattı açtırdığımız için para ödememiz gerekiyor. Vodafone’da bu parayı 12 taksite bölmüş. Tarife + 5 TL şeklinde. Yani yukarıda belirttiğim gibi 25+5 = 30 TL olarak fatura gelecek.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey hattınızın bilgisayara girilerek onay verilmesi. Gün içerisinde hemen kaydı yapıyorlar. Akşamına açılır. Bundan başka birşey yok.

Evinize giderken telefonu açıp ” sim kaydı başarısız ” yazısına bakabilirsinz.

Genç Avantaj tarifisinde kalan konuşma sürenizi ve sms’inize bakmak için *456#1116# yazıp ara tuşuna basın.

“Vodafone Faturalı Hat Nasıl Açtırabilirim?” için 10 yorum

  1. Slm ben pazar günü oğluma Merhaba paketi aldim pazartesi günü açılır dediler ama hala acilmadi ne zaman açılır hat

  2. benim anlamadığım şu madem ikametgah olunca yeterli oluyo neden hep fatura istiyolar nasıl bir çelişki bu… o 5 tl yi sitede bile görmedim o zaman bu vodafone insanları kandırıyor herşeyi neden açık açık yazmıyolar bende bu tarifeden alıcaktım şaşırdım 25 tl olmasına meğer +5 i bayiye gelince söylüyorlar gıcık oldum resmen :S

  3. degerli kardeşiiçok güzel bilgi vermişsin yanliz benim eşimin üzerine bilgisi olmadan 10 adet hat çıkarmışlar kimlik ve ikametgah belgesi ile yanlız geçen gün vodafone giittim bir ikameygahla bir hat alına biliyormüş her hat için ayrı ayrı istıyorlarmiş acaba hatlar iptal olurmu yoksa icra işlemi başlayacak gerçekten öylemi bilgi verirsen sevimirim

  4. Bir insan bu kadarmı doğru we gerçekten olanları anlatır… Vodafone bayisin’deki bayanlar, bana sizin anlattığınız gibi dawrandılar… 🙂 Gerçekleri bu kadar doğal bir şekilde anlatıp, bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz. ELLERİNİZE SAĞLIK…

  5. Teşekkür ederim. Ben de araştırıyordum faturalı hat nasıl açtırırım diye tam üstüne geldi. Aydınlattığın için teşekkür ederim hocam : ) tabi biraz esprili anlatmışsınız.

    1. sadece ikametgah ve nüfus cüzdanı yetiyor mu ? kendi üzerimize herhangi bir fatura falan istemiyorlar değil mi öyle bi söylenti oldu da ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir