Türkiye İş Bankası Cep Anahtarı Kapatma

Güvenlik vs. ayağına inandığımız Türkiye İş Bankasının Cep Anahtar Uygulaması, hem kurulumu hemde kullanımı oldukça zor. Yani saçma sapan bir ton şeyler çıkıyor ya da ben yapamıyorum.

Bugün girişte çok sıkıntı yaşadım. Girişlerde aktivasyondu, şifreydi parolaydı. Bir sürü zahmete katlandım ve kaldırmak için hemen bilgilere baktım.

Öncelikle eğer cep anahtarını halen daha kullanıyor ve iptal ettirmek istiyorsanız.

Sol taraftaki menüden Ayarlar > Cep Anahtar  > Ayarlar  bölümüne girip, Cep Anahtar uygulamasını kullanmak istemiyorum seçeneğine tıklıyorsunuz. Sizden Cep Anahtardan tek kullanım kod istiyor. Girdiğiniz de Cep Anahtar sistemi kalkıyor. Bundan sonraki girişlere telefonunuza SMS gelecektir.

Cep Anahtar kaldırdığınız için güvenlik seviyesi artacak ve daha önceden tanımladığınız hesaplara eft – havale atacaksınız. Bunu kaldırmak ve sınırsız bir şekilde istediğiniz yere EFT – Havale yapmak için yine Ayarlar menüsü içerisinde bulunan Güvenlik‘e tıklayıp, Limit arttırmaya tıklayın, Sınırsız’ı seçerek istediğiniz gibi bankacılığı kullanabilirsiniz.

Eğer cep anahtar şifrenizi unuttuysanız veya aktivasyonunu bir türlü yapamayıp kapatmak istiyorsanız 0850 724 0 724 numarasını arayıp, müşteri numarası ve şifrenizle giriş yapıp 0’a basıp, müşteri hizmetlerine bağlanarak kapatın.

 

“Türkiye İş Bankası Cep Anahtarı Kapatma” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir