Dünyanın En Zehirli 10 Hayvanı


1.Kutu denizanası
En zehirli hayvanlar arasında birinci sırayı almıştır. Kutu deniz anası adını almıştır. Yapılan araştırmalara göre 1954 yılından bu yana 5 bin 567 kişiyi zehirleyerek öldürmüştür. İnsanın vücuduna yapışmasıyla salgıladığı toksini direk kalbe gönderiyor ve sinir sistemi çökerek can alıyor.

2.Kral Kobra
6 metre uzunluğunda olan bu yılan dünyanın en uzun zehirli yılanı unvanını da almıştır. Avları yine yılandır. Bu yılanın insanı bir kere ısırdığında öldürebiliyor. Tek bir ısırığı ayrıca Asya yılanını 3 saatte öldürüyor.

3.Mermer yüzeyli salyangoz
Boyu oldukça küçük olmasına karşın bir hayli etkili. Zehrinin bir damlası yirmi kişi kişiyi aynı anda öldürebiliyor. Tuzlu sularda yaşıyorlar.


4.Mavi halkalı ahtapot
Normal ahtapotlardan daha küçük bir görüntüsü vardır. Bir golf topu ile aynı boydadır. Vücudunda taşıdığı zehir ile yetişkin 26 kişiyi öldürebilir. Oldukça zehirlidir.

5.Ölüm avcısı akrepler
Aslında bu akrepler oldukça zararsızdır. Fakat onları kızdırdığınızda emin olun bir damla zehri sizi felç edip öldürebilir.

6.Kaya balığı
Çok çirkin görünmesine karşın balık türünün en zehirli balıklarından biridir. Taş gibi görünen bu balık sizi bir anda öldürebilir.


7.Brezilyalı gezgin örümcek
Guinnes Rekorlar Kitabının en zehirli örümcekler lisesinde yer alıyor. Zehrinin 0,006 miligramı bir fareyi anında öldürüyor. Bu örümcekler bazı yerlerde halk ile iç içe yaşıyor.


8.Zehirli kara yılanı

Bir ısırığı ile 100 insanı ve 25 bin fareyi devirebiliyor. Kobra yılanından 400 kat zehirli. Bir yetişkin insanı 45 dakika içerisinde öldürüyor.

9.Zehirli ok kurbağası
Ok kurbağası olarak zehirliler arasında yer alıyor. Ona parmağınızla bile dokunsanız sizi zehirliyor. 5 cm büyüklüğünde olan bu yaratığın 2 mikrogramı 10 insanı ve 20 bin fareyi öldürüyor.

10.Balonbalığı
Japon balığına benzeyen bu balık en tehlikeliler omurgalılar arasında ikinci sırada yer alıyor. Isırdığı anda felç ediyor ve 24 saat sonra kurban ölüyor.

“Dünyanın En Zehirli 10 Hayvanı” için 14 yorum

  1. En zehirli canli dart kurbagasi neden çünkü bu hayvanlara dokunmak bile dakikalar icinde olum getirir ayrica 1 dakikadan kisa surede oldurebilir batrakotoksin 0.002 mg yani 2 mikrogrami oldurur kutu denizanasi en zehirli canli 3.canlidir

  2. Bence Küçük Gözükebilir Ama Onlarda Kendini Korumak İçin Çalışıyor Onlarda Canlı O Ülkelerdeki İnsanlar Onları Avladığı İçin Zehirleyebilirler Bu Yüzden Hayvanları Avlamayalım Onları Kızdırmadan Sevelim Besleyelim …!

  3. Bence Küçük Gözükebilir Ama Onlarda Kendini Korumak İçin Çalışıyor Onlarda Canlı O Ülkelerdeki İnsanlar Onları Avladığı İçin Zehirleyebilirler…!

  4. Bence Küçük Gözükebilir Ama Onlarda Kendini Korumak İçin Çalışıyor Onlarda Canlı O Ülkelerdeki İnsanlar Onları Avladığı İçin Zehirleyebilirler..

  5. bu nu kım yazdıysa yanlıs yazmıs 🙂 dnyanın en zehırlı hayvanı ok kurbağası ona dokunduqun anda sanıyesıne qıdersın yanlıslıkla bı hayvan yutarsa onu dırek felc olup oluo bı zehırı ıle 30.000 fareyı 150 ınsnı oldureblıyor

  6. ula ban dedim bunlar baaa bişey yapamaz bu yazıları okudum ve artık korkuyorum bu 10 hayvanlardan

  7. okadar cehirli ınsan var içi dısından dışıda içinden zehirli olan hayvanlar gene belli zehirli oldugu

  8. Bence Türkiye sınırlarına bile girmeseler daha iyi olur hayvanların görünüşleri bile ürkütücü ama malesef akrepleri gördüm gerçekten görünüşü aynı tehlikesi bile korkutucu ve ürküdücü, resimlerinden bile insan korkuyo bu hayvanlarla yüzyüze olupda aynı yerde yaşayanlar nasıl hayatta kalabiliyor merak ediyorum, türkiyede böyle tehlikeli hayvanlarlarla aynı yerde yaşamayı hayal bile edemiyo, görürsekde naparız bilmiyorum…özellikle ismini bile ağzıma alamadığım karada yaşayıpta sürüngenlerin arasında olanlar olmasa çok iyi olur yoksa ben ya çıldırırım ya da kafayı oynatırım heralde…

  9. Zehirli hayvanlar genellik afrika – amerika gibi uzak yerler yaşıyor. Ülkemizde olmaması ne kadar güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir