Android Telefonların Şarj Problemi

13

Kısa bir süre önce Samsung s5830 Ace aldığımı söylemiştim. Yavaş yavaş android telefonları tanımaya başlıyorum. İlk karşılaştığım olay ise şarj problemi. Genellikle android telefonlarda şarj problem oluyor. Yani mesajlaşıp arama yapıp, 3G ve wifi’yi kullanmazsanız bir buçuk veya bir günde şarjınız bitiyor. Wifi ve 3G’ye girdiğinizde ise 5-6 saatte bitebiliyor.

Şarjınızın uzun bir süre sizi idare etmesini istiyorsanız, bir takım ayarlar yapmanız gerekecek.
Biraz da kendinizi tutacaksınız icon smile Android Telefonların Şarj Problemi

android batarya 150x150 Android Telefonların Şarj Problemi

Şimdi gelelim telefonumuzun şarj problemini çözmeye..

1)Telefonunuzun ekran parlaklığını, Ayarlar > Ekran > Parlaklık’tan %30un altına düşürmeniz gerekir.

2) Ekran zaman aşımını kapatarak, ekranın kullandığı enerjiyi aza indirebilirsiniz. Bunun için ise;
Ayarlar > Ekran > Ekran Zaman aşımı > 30 saniye olarak belirleyin.

3) Mobil bağlantı olarak 3G’yi değilde 2G yani Edge hızını kullanmalısınız. Bunun için happy wheels ise ayarlar > Kablosuz ve Ağlar > Mobil Ağlar > Sadece 2G ağlarını kullan seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

4) Wifi bağlantınızı kullanmadığınız da kapalı tutun. Özellikle Wifi şarjı sömüren başlıca bileşenlerden biri. İhtiyacınız olduğunda açın.

5) Otomatik senkronizeleri kapatarak telefonunuzun boştayken işlem yapmasını durdurabilirsiniz. Bunun için
Ayarlar > Hesaplar ve Senkr > Otomatik Senk. işaretini kaldırmanız gerekir.

6) Can alıcı bir nokta ise kullandığınız, açtığınız uygulamalar. Uygulamaların kapalı olup olmadığından emin değilseniz Görev Yöneticisine girip açık olan uygulamaları kapatın ve RAM seçeneğinden Belleği sil butonuna basın.

7) Telefonunuzu da şarj ederken bilgisayardan telefon prizden şarj edin. Voltaj farkından bahsediyorlar.

Bu şekilde yaparsanız telefonunuzun en az şarj kullanan moda getirirsiniz. Bunun haricinde daha az 3G, wifi ve fotoğraf çekimi yaparsanız şarjınızın daha uzun gittiğini göreceksiniz icon smile Android Telefonların Şarj Problemi

android ve sarj Android Telefonların Şarj Problemi

Share.

13 Yorum

  1. BANA ACİL CVB VERİRSENİZ SEVİNİRİM BENİM SAMSG GALASXY PRO BENIM TELEFONUM ARADA SARJ ALMIYOR BAGZENDE SARJDAN CIKARTINCADA SARJ ALIYOR GÖRUNUYOR

  2. bende aynı konudan dolayı sıkıntı yaşamaktayım. Bu telefonları kullanamayacaksak niye bu kadar özelliği var, anlamsız. Ben aldığıma pişmanım diye bilirim.

  3. Bu özellikleri kullanmadıktan sonra nie aldım ben bu telefonu alırıdım düz bir telefon 1 hafta şarj etmeden kullanırdım. önemli olan bu özellikleri kullanarak batarya süresini uzatmak. Bu kapıda ferrarisi olupta binememek gibi bişey…

  4. delipoyraz87 on

    Merhaba arkadaslar..
    ben yaklasik 3 gun once vodafone kampanyali cihazlarindan LG P920 3D ozellikli bi cihaz cok memnunum ama sarj suresi 9 saat felan gdyr yaklasik resmen şasrj gostergesi piskolojomi bozdu telefona dokunmaktan korkar oldum ve cok tuaf uygulamarda pili en cok yiyen cpu bunun bi rom olayi yokmudur lutfen biri akil versin kafayi yememek elde degil ilk android telefonum…??? Simdiden yardimlriniz icin tesk ederim….

  5. bende i 8320 yeni aldım. şarjı 1 gün gitmiyor. full doluyken 9 saat de bitiyor ve.. telefonla hiç bişey yapmıyorum cebimde tutuyorum.. bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun..

  6. Vodafone’un kampanyasından aldığım HTC Wildfire S için bu ayarları kullandım. Teşekkür ederim.

Yorum Formu